TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜÇLENDİRME VAKFI KURULDU
        Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, kurulma aşaması tamamlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Fahri Tanıtım Kurulu toplantısı yapıldı.
        Türk Silahlı kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ile ilçe halkı arasındaki gönül bağının güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla kurulma aşaması tamamlanan kurulun ilk toplantısı Çerkezköy Kaymakamlığı toplantı salonunda  gerçekleştirildi.
Toplantıda Onursal Başkan İlçe Kaymakamı Sayın Selami ABBAN olurken, Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Öğretmen Halis Can Kara , Genel Sekreter, İşadamı Serkan Karagöz Kurum, üyeler ise E.Astsubay Ahmet Çetin, İnşaat Mühendisi İsmail Akın olarak belirlendi.

        Gerçekleştirilen toplantıyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Sayın Atilla Selami ABBAN,” Vakfın faaliyetleri, çalışmaları ve ülkemize sağladığı katkılar hakkında ilçemizde tanıtım faaliyetleri düzenleyerek, bağış yapacak kişilerle Vakfın birebir Türk Silahlı Kuvvetleri ile olan gönül bağını anlatmak ve güçlendirmek olacaktır. Vakfa bağlı milli silah, makine üretimi yapan ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN gibi milli projelere verdiği desteklerle ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayan çalışmaları ve tanıtımları yapmak üzere Fahri Tanıtım Kurulu olarak ivedilikle aldığımız görevin vatan görevi olduğu bilinciyle çalışmalara başlanacaktır. Vakfımıza yapılacak olan bağışlarla, milli silah üretimimiz artacak dış güçlere bağımlılık ortadan kalkacak, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yapılacak her bağış maddi destekten ziyade vatan sevgisinin göstergesi olacaktır” dedi. 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81