ÇERKEZKÖY’DE 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI YAPILDI
 
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile Çerkezköy’de eğitim seviyesini daha üst sıralara çıkarmak amacıyla hazırlanan Çerkezköy Eğitiminde Hedef 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı Sayın Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN’ın katılımı ile başladı.
Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda; Sayın Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Harun ÖZ ve Yaşar EKER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, İlçe Şube Müdürleri Yusuf HAYRİ ve Mehmet Fatih KOCABAŞ, ilçemiz tüm resmi ve özel okul ve kurum müdürleri, müdür yardımcıları, rehber öğretmenler ve farklı branşlardan birçok öğretmenin de katılımıyla gerçekleştirildi.
Çalıştay öncesi bir konuşma yapan Çerkezköy Kaymakamı Sayın Atilla Selami ABBAN, katılımcılara Çalıştay’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde ulaşmayı hedeflediğimiz noktalara erişmek amacıyla düzenlenen çalışmalardan, Milli Eğitim ile ilgili olan bu bölümde görev aldığınız için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemizin çağdaş medeniyete erişmesi için konulan hedeflerden ulaşımda, sanayide, bilimde aklımıza gelen her konuda varılması gereken hedefleri, gelecek projeksiyonunu görerek, hissederek farkındalık yaratıp bugünkü durumumuzu tespit edip bu hedeflere erişmek konusunda yapabilecek çalışmaların planlanması çok önemli. 2023, bizim şu andaki hızımızın her yıl giderek, artırılarak varacağımız hedef ve ivme kazanacağımız önemli bir yer olacak.
Düzenlenen Çalıştay’ın eğitimdeki başarı çıtasının yükseltilmesinde önemli bir paya sahip olacağına inandığını vurgulayan Sayın Kaymakamımız şöyle devam etti;  Milli Eğitim Müdürümüze şahsında ve onunla birlikte çalışan mesai arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. 2023 de bugün ülkemiz genelinde belli bir başarı noktasında olan Çerkezköy’ümüzü inşallah çok daha yüksek noktalara erişmesi konusunda neler yapılması gerektiğini arayacaklar dedi.
         Protokol konuşmalarının ardından bir gün sürecek olan Çalıştay’a geçildi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81