Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi” değerlendirme toplantısı  Sayın Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Çerkezköy Halk Eğitim Toplantı Salonunda  düzenlenen toplantıya Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İl Jandarma Komutanı Volkan Torun ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri  ile okul müdürleri katıldı.
     Ülke çapında yürütülen proje ile israfın ve atık oluşumunun önüne geçilmesi, kaynakların daha verimli kullanılıp atıkların geri dönüşüme kazandırılması yoluyla tasarruf edilmesi hedefleniyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden katılan proje sorumlusu Daire Başkanı ve Çevre mühendislerinin hazırladığı sunumda atıkların katı, organik, kimyasal gibi birden çok başlık altında toplanması, ayıklanması ve bertarafını ön gören proje kapsamında  kurumlara atık toplama kutuları yerleştirilmesindeki önem vurgulanarak, bütün kurumların koordineli çalışması gerektiğine dikkat çekildi.
 Toplantı proje hakkında katılımcıların görüş ve önerilerini paylaşmalarının ardından sona erdi. 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81