Her ay mutat olarak yapılan Halkla Buluşma Toplantısı bu ay İlçemiz Kızılpınar Mahallesinde yapıldı. Sayın Kaymakamımız Atilla Selami ABBAN’ ın başkanlığındaki toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Serkan KURTOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Volkan TORUN, Çerkezköy Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Muhteber KURALAY, Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nuray KOÇ, Kızılpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet MİLLİ ve vatandaşlar katıldı.
Kendilerine aktarılacak talep, şikayet ve önerileri gerekli mevkilere ileteceğine söyleyen Sayın Kaymakamımız “Sizlerle aramızda hiçbir aracı olmadan yüz yüze görüşmek için her ay değişik mahallelerimizde bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Her hangi bir sıkıntınız ve şikayetiniz varsa çekinmeden söyleyebilirsiniz.” dedi.
Sırayla söz alarak şikayetleri dile getiren mahalle sakinleri:
Şehir içi servislerinin Devlet Hastanesine kadar gitmemesi ve bundan dolayı 2 araç kullanmak zorunda kalmaları, Büyükşehir Belediyesi araçlarının mahalle içine girmediklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi Şehir içi araçlarından tam faydalanamadıklarını, Kızılpınarda devam eden yol bakım ve onarım çalışmalarının çok uzun sürdüğüne ve yaklaşmakta olan kıştan dolayı her tarafın yine çamur içinde kalacağı, yapılan kazılarda çalışmaların hızlı yapılamamasından dolayı kazılan alanların uzun süre açık kaldığı, her yıl yaşanan elektrik kesintilerinin bu yıl da yaşanmaması için trafoların yenilenmesi gerektiği, bazı sokaklarda GSM hatlarına ait telefonların yeteri kadar çekmediği ve uzun süreden beri de sabit telefonlarının arızalı olduğu, parklarda gece geç saatlere kadar tanımadıkları gençlerin dolaştığı, mahalleye polis veya jandarma karakolunun yapılması gerektiği, jandarmanın daha fazla devriye yapması gerektiği, termik santralin ne durumda olduğu ve bunun ilçemize ve doğaya zararının ne boyutta olduğu, yeşil alan olarak geçen alanların çevre düzenlemesinin yapılarak mahallenin daha güzel bir görünüme kavuşması gerektiği gibi sıkıntıları ilettiler.
Ailelerine ek gelir sağlamak için evde yapabilecekleri iş ve Kültür Merkezinde yaptıkları çalışmaları satabilmek için bir yer verilmesini isteyen bayan vatandaşlar, meslek edindirici ve gelir getirici kurslar ile okuma yazma kursu talep ettiler.
Gelen taleplerin çözümü için gerekenlerin yapılacağını söyleyen Sayın Kaymakamımız “Sizler de çevrenizde ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç hasta veya yaşlı olup ta bizlere ulaşamayan vatandaşlarımız varsa lütfen muhtarımıza veya Kaymakamlığımıza bildirin” dedi.
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81