İLÇEMİZDE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
 
Sayın Kaymakamımız Atilla Selami ABBAN, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü nedeniyle Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törene katıldı.
 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl dönümü programı Şehitlik Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Törene, Sayın Kaymakamımız Atilla Selami ABBAN,3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet ÖMERCİKLİ, Belediye Başkanı Vahap AKAY, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram ÖRENCİ, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile daire müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardında şehitlik defterini imzalayan İlçe Kaymakamımız, daha sonra şehitliklere karanfil bıraktı.
Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl dönümü programı Çerkezköy Halk Eğitim salonunda gerçekleştirildi. Anma günüyle ilgili olarak yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilerek çekilen fotoğraflarla program sona erdi. Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından ilçede yaşayan şehit yakınlarına ve gazilere akşam yemeği daveti verildi.
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81