İLÇEMİZDE SIFIR ATIK PROJELERİNE DESTEK DEVAM EDİYOR
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “PLASTİĞİ VERİYORUZ, DOĞAYI ALIYORUZ” Projesinin tanıtım toplantısı Çerkezköy Kaymakamlığı Toplantı Salonunda,  Sayın Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN başkanlığında gerçekleştirildi
Çerkezköy Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, Türk Tekstil Vakfı Mesleki Eğitim Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Kıroğlu ve Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Merkezi Müdürü M.Murat Sütçü katıldı.
Sayın Kaymakamımız, Ülke çapında yürütülen bu proje ile israfın ve atık oluşumunun önüne geçilmesi, kaynakların daha verimli kullanılıp atıkların geri dönüşüme kazandırılması yoluyla tasarruf edilmesi hedeflendiğini ifade etti.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, toplanacak atıkların geri dönüşümlerinin, ilimizde atık işleme tesislerinde işlenerek ülke ekonomisine katılacağını ifade etti. Bütün kurumların koordineli çalışması gerektiğini vurguladı.
 Vatandaşlar, proje boyunca tüm İlkokul Müdürlüklerinden 7 adet 1.5 litre ve üstü pet şişe getirerek bez torbalarını alabilecekler.
 Düzenlenen Protokolün imzalanmasının ardından,  Sayın Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN,  Projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81