Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hakkında kutlama mesajı yayınladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Özgür yaradılışlı Türk Milletinin işgale ve esarete karşı Büyük fedakârlıklarla, büyük sıkıntılarla, nice cefalar çekerek binlerce yıllık tarihi boyunca, gerçekleştirdiği en büyük atılımdır.
Türkiye Cumhuriyeti  evrensel değerlerle buluşmuş, insanımızın ufku genişlemiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız dünyada takdirle karşılanan bir yeniden yapılanma ve dönüşüm sürecine girmiş ve dinamizm kazanmıştır. Ülke olarak yakaladığımız gelişme ivmesini koruyarak, yarının daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh Türkiye’sini elbirliğiyle inşa etmek için çok çalışmalıyız.
 
15 Temmuz 2016 gecesinde yaşananlar milletimizin, devletiyle ne kadar bütünleştiğini göstermiştir. Milletimiz yeni işgal girişimlerine karşı, İstiklal savaşındaki kararlılıkla mücadele edeceğini o gece tüm dünyaya kanıtlamıştır.  Birlik ve beraberliğimiz oldukça geleceğimize kasteden hiçbir hareket başarılı olamayacaktır. Terör örgütleri ve onları kullananlar asla başarılı olamayacaklardır
 
Bugün büyük bir gururu daha yaşıyoruz.  Çerkezköy’ün,  29 Ekim 1922’de düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz. Düşman işgali altındaki İlçemiz; kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek vatan topraklarına katılmıştır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü ve İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81