T.C
ÇERKEZKÖY KAYMAKAMLIĞI
 
KONU: 1EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ
Milli ve manevi değerleri yaşatarak bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen yaşlılar en kıymetli hazinemizdir.
Hayat tecrübeleri ve geçmişten günümüze tanıklık ettikleri değerler ile gençlere yol gösterici ışık olan yaşlılarımız "bereket unsuru" dur.
Her genç insan, bir yaşlı adayıdır. Hayatımızı bu gerçeği unutmadan yaşamalıyız. Millet olarak ne mutlu bize ki yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine ihtimam ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Unutmamalıyız ki kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır.
Devletimiz yaşlı vatandaşlara götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız vardır. Tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, ömürlerinin her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamalarını diliyorum.
 
 
                                                                                                                    


                                                                                                                                                                 Atilla Selami ABBAN
                                                                                                                                                     Çerkezköy Kaymakamı
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81