SAYIN KAYMAKAMIMIZIN ONURSAL BAŞKANI OLDUĞU TSK GÜÇLENDİRME VAKFI İLK BAĞIŞINI ALDI
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaç duyduğu savunma araçlarını geliştirmek için katkıda bulunmak üzere faaliyetlerde bulunan TSK Güçlendirme Vakfı'na Çerkezköy  Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı  Muzaffer Yaztepe tarafından  bağış yapıldı. Vakfın tanıtımı ve ilk bağışçının açıklanması münasebeti ile Vakıf yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri, yerel basın üyelerinin katıldığı kahvaltı programı düzenlendi.
TSK Güçlendirme Vakfı Onursal Başkanı Sayın Kaymakamımız Atilla Selami ABBAN, yeni harp sanayi dallarının kurulmasına, milli harp sanayiimizin güçlenip daha çok geliştirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetlerine katkı sunmaya çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:
Amacımız TSK'nın gelişmesine katkı sağlamak 26 Eylül 1987 yılında kurulan TSK Güçlendirme Vakfı’nın Mütevelli Heyet Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Milli Savunma Bakanı,   Genelkurmay Başkanı, Savunma Sanayi Başkanı heyetin diğer üyeleridir.
Bilindiği üzere illerde valilerimiz, ilçelerde Kaymakamlarımız Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı olarak vakfımızın tanıtım faaliyetlerine yönelik katkılar sunmaktadırlar. Vakfın yönerge esaslarına göre Çerkezköy’de ikamet eden bağışçımız Çerkezköy Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yaztepe’ye Altın Madalya ve Berat Belgesini de takdim edeceklerini  ifade ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yapılacak her bağış maddi destekten ziyade vatan sevgisinin göstergesi olacaktır dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Çerkezköy Kaymakamlığı
Tel:0282 726 79 80 Fax: 0282 726 79 81